Brightwell – Borochrom 250 ml

266.42 

Brightwell – Borochrom 250 ml

StoktaAçıklama

Brightwell – Borochrom 250 ml
Sınıfı: Element
•Alkalinitenin bir bileşeni olan ve aynı zamanda kırmızı fitopigmentler için mercan dokusunun renk yoğunluğunun iyileştirilmesine yardımcı olan  bor desteği sağlar.
•Biyojen aragonit oluşumunu teşvik eder.Koralin alg gelişimini destekler. Mercanlar ve omurgasızlarda iskelet büyümesine katkı sağlar.
Talimatlar ve Dozaj
Doğal deniz suyunda bor, ~4.54 ppm konsantrasyonunda bir ana elementtir. Bor, deniz sistemlerinde pH’ın düzenlenmesinde aktif bir rol oynar. Bor Kırmızı fitopigmentlerin üretiminin arttırdığını, zooxanthellate mercanların sarı, turuncu ve kırmızı baz mercanların  renk yoğunluğunu iyileştirmesini sağlar
Bor konsantrasyonunun 4 – 6 ppm aralığında tutulması tavsiye edilir. BoroChrōm kullanıldığında alkalilik ve pH’a dikkat edilmelidir. Bor konsantrasyonunun kademeli olarak arttırılması (her gün ~1 ppm’den fazla olmamak kaydıyla) su kimyasında en yüksek stabiliteyi sağlayacaktır. Maksimum 8 ppm sürekli bor konsantrasyonu önerilir. Renklenmedeki değişikliklerin ortaya çıkması 1 – 4 hafta sürebilir ve her koloni farklı tepki verir.
Dozaj: Takviye etmeden önce doğru bir test kiti kullanarak akvaryum sistemindeki bor konsantrasyonunu belirleyin.
 BoroChrōm’un her 1 ml’si (~20 damla),  3.7 Litre akvaryum su içindeki bor (“[B]”) konsantrasyonunu yaklaşık 1.5 ppm  artıracaktır.
Boyutlar : 250 ml
İçindekiler:
Saf su, ACS-Reaktif sınıfı bor tuzları.

 

Marka

BRIGHTWELL