Salifert – Flatworm Exit

569.80 

Salifert – Flatworm Exit

StoktaAçıklama

Salifert – Flatworm Exit

Flatworm Exit ürünü; balık, mercan ve omurgasız canlılara zarar vermeden kullanılabilecek bir üründür. 5 mm’den küçük flatworm kurtlarının temizlenmesi için kulanılı. Ancak ölen flatworm kurtlarının yüksek dozlarda vücut sıvıları akvaryum canlıları için zararlı olabilir. Bazen bu vücut sıvıları flatworm kurtları yüzmeye başladıkları zaman çıkar. Ürün kullanıldıktan hemen sonra küçük flatworm kurtları yem bulmak için direkt olarak yüzmeye başlayacaklardır ve sifonlama yapılarak hemen akvaryumdan çıkarılması gerekir.

Ürün kullanılmasında takip edilmesi gereken süreç aşağıdaki gibi olmalıdır:

İşlemden önce mümkün olduğunca flatworm tanktan sifonlanarak çıkarılmalıdır.
Tankınız için yetecek miktarda aktif karbon medyası reaktör içerisinde hazır halde bekletilmelidir.
Eğer varsa UV cihazı veya Ozon cihazları kapatılmalıdır. Protein skimmer açık olmalıdır.

ÖNEMLİ

Önemli faktörlerden birincisi ürünü kullanmadan önce tanktaki flatworm sayısının mümkün olduğunca azaltılması gerekmektedir. Böylece tankın içine salınan flatworm vücut sıvısı miktarı azaltılmış olacaktır.

Tankınızdaki flatworm popülasyonunu asla küçümsemeyin. Bazı durumlarda tank içindeki oyuk ve gözeneklerin içinde yüksek miktarlarda flatworm görülmüştür. Bu tarz yerleri küçük kafa motorlarıyla su püskürterek varsa içerdeki flatwormların çıkmasını sağlayın ve sifonlayın.

Ayrıca ürün kullanıldıktan sonra yüzmeye başlayan flatwormları sifonlayarak tanka salınan vücut sıvısı miktarını düşürebilirsiniz.

Tanka salınan vücut sıvıları media reaktörü içinde, 400 litre tank suyu için 1 litre yüksek kalite aktif karbon kullanılarak tanktan çıkarılmalıdır. (Aktif karbon yeni olmalıdır.)

Ürünün kullanımı ve yapılması gerekenleri aceleye getirmeyin ve ürün kullanımından sonra tankı 6 saat gözlem altında tutun.

Tank kapasitesinin %25 i kadar değişim için su hazır bulundurulması faydalı olacaktır.

KULLANIMI:
20 litreye 4 damla olarak kullanılır. Kutu içeriği 10 ml (yaklaşık 250 damla). Damlalığın kapağı yaklaşık 60 damla alır, bu miktar 300 litreye tekabül eder.
Ürünü tankın içine yüksek akıntı olan bir noktadan katın, böylece ürün tanka hızlıca yayılacaktır. Eğer tank çok küçükse ürünü kafa motorunun bulunduğu noktadan katın ve elle karıştırarak yayılmasını sağlayın.
30 dakika içinde etkisini göstermesi gerekir.
Eğer 45 dakika içinde etki etmez ise ve hiç yüzen flatworm görülmezse %50 daha ekleyin.
Ürün etkisini göstermeye başlar başlamaz hazırladığınız aktif karbon içeren media reaktörünü devreye alın.
Ürün tanka katıldıktan en erken 1 saat sonra UV veya Ozon cihazını tekrardan devreye alabilirsiniz.

!! ÇOCUKLARIN ULAŞAMAYACĞI YERDE SAKLAYINIZ!!
!! ÜRÜN SADECE AKVARYUM BALIK VE CANLILARININ BULUNDUĞU HOBİ AKVARYUMLARINDA KULLANIM İÇİNDİR. İNSANLAR VE HAYVANLARDA KULLANILMAMALIDIR.!!

 

Akvaryum katkıları için, Akvaryum Merkezi olarak bizlere
başvurabilir, size en uygun ve kaliteli ürünler için bilgi sahibi
olabilirsiniz.

 

Marka

SALIFERT