Brightwell – Xport BIO Dimpled Brick – Nominal 9” x 4.50” x 2.50”

3,317.45 

Brightwell – Xport BIO Dimpled Brick – Nominal 9” x 4.50” x 2.50”

Stokta



Açıklama

Xport BIO Dimpled Brick  – Nominal 9″ x 4.50″ x 2.50″

 

Ürün Adı: Xport BIO Dimpled Brick

Mevcut Ebatlar:

 

•pH değeri 7.5 veya üzeri olan deniz ve sert tatlı su akvaryumlarında kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

•Her yerde mevcut olan tüm filtrasyon ortamları arasında birim ağırlık veya hacim başına en yüksek gözeneklilik ve en geniş kullanılabilir yüzey alanı

•Etkili bakteri kolonizasyonu için büyük miktarlarda aerobik ve anaerobik yüzey alanı sağlar.

•Laboratuvarda Test Edildi: Ortamın litresi başına 6,596 metrekare üzerinde yüzey alanı sağlar. Bir tuğla, bakteri kolonizasyonu için yaklaşık 100.000 fit kare kullanılabilir yüzey alanına sahiptir.

•Uygun şekilde kolonize edildiğinde ve belirtildiği şekilde kullanıldığında, havuzlarda ve deniz veya taze tüm akvaryumlarda toksik amonyak ve nitritleri sıfıra yakın bir değere indirecektir.

•Ayrıca fosfatı ve çözünmüş organik maddeleri önemli ölçüde azaltır.

•Akvaryum veya havuz için tek filtreleme ortamı olarak mükemmel çalışır veya diğer filtreleme ortamlarına ek olarak kullanılabilir.

•pH’ı bakteri düzeyinde tamponlamak için Aragonit ile katkılanmıştır,  bakterileri öldürecek ve kapasiteyi azaltacak asit oluşumunu önler.

 

Talimatlar ve Dozaj

3,800 Litre akvaryum  kapasitesi için bir XPort Bio Brick kullanın, ağır biyolojik yükler için daha fazlası gerekebilir. Normalde 400 Litre tank kapasitesi için birden fazla tuğla kullanmayın. Daha küçük sistemler için tuğlalar yarı yarıya kesilebilir.

 

Ürünü Ro suyu veya akvaryum suyunda iyice durulayın. Ürünü plastik bir kovaya yerleştirerek bakteri ürünlerinden akvaryum boyutunuz için önerilen dozu ekleyin.  Ürünü bu suda 24 saat bekleterek önceden tohumlayın. , ara sıra hafifçe karıştırarak veya sıvıyı boşaltarak  yavaşça kabın içine geri koyarak çalkalayın. Tohumlanmış Xport BIO Dimpled Brick filtrenize yerleştirin. Kirlenmeyi önlemek için bir ön filtrasyon , sünger veya elyaf gibi bir mekanik ön filtrasyon kullanılması tavsiye edilir. Maksimum sonuçlar için, ayrıca gelişen bakteriler için iyi bir karbon kaynağı sağlar.

Marka

BRIGHTWELL